У Убу, завичају фудбалера Немање Матића са нестрпљењем очекују наступ српске репрезентације на Светском првенству у фудбалу. Свесни успеха свог земљака који је прославио тамнавску равницу, одужили су му се тако што једна улица однедавно носи његово име. Тек асфалтирана, иза нове зграде општине, прекопута фудбалског терена где је ас фудбалске репрезентације Србије и Манчестер Јунајтеда, први пут заиграо фудбал налази се улица са његовим именом.
У насељу где се гради хотел и стамбено-пословни комплекс осванула је табла на којој пише „Улица Немање Матића”. Поносни су станари који живе у овој улици, а још поноснији и гласнији навијачи који у кафићу “Лондон 21”, назван по седишту Челсија за који је играо, уз симболичан број његовог дреса, спремни су да бодре “Орлове” и њиховог земљака.
“Он је посебан, скроман и једноставан. Такав се још није родио. Дивни су му родитељи али он је невероватан”, причају мештани.
Дејан Петровић некада му је био тренер и не заборавља како су га се ривали плашили.
“Највећи ривали су нам били Ваљевци. Кад он не игра, они су мирни, али кад чују да игра, знају унапред да је утакмица изгубљена”, каже бивши тренер.
Поникао је у ФК „Обреновац 1905“ из Обреновца, а у пионирским данима је играо за лазаревачку Колубару и Јединство Уб. У млађим категоријама је наступао за Црвену звезду и Партизан. Сениорску каријеру започео је са 16 година у лазаревачкој Колубари, у којој је одиграо три сезоне и забележио 16 наступа, пре него што је 2007. отишао у Словачку, у редове Кошица. Баш 18. августа 2009.потписао је са Челсијем четворогодишњи уговор. Заједно са саиграчима Слободаном Рајковићем и Матејом Делачом 23. августа 2010. Матић је послат на позајмицу у холандски Витесе. У сезони 2010/11. за Витесе је укупно одиграо 27 лигашких мечева у којима је постигао два гола.
Уговор с Манчестер Јунајтедом наш ас је потписао последњег дана јула 2017, само дан пре свог 29. рођендана. Могао је да бира број дреса који жели, он је узео 31. Исти онај број који је пре њега у Јунајтеду носио славни немачки фудбалер Бастијан Швајнштајгер, познат и као српски зет откад се оженио нашом тенисерком Аном Ивановић.
“Он се овде не понаша уопште као звезда. То је онај исти дечак ког смо гледали на стадиону ФК Јединства. Овде га сви воле и поштују а он много чини за свој завичај”, прича један од мештана Уба.
Такав осећај имају и у месту Врело, на изласку из Уба где живе Матићи. Ту је Немања обновио сеоску цркву и несебично помаже своје мештане.
Поред Матића, Убљани могу да се подиче да су њихови земљаци и Драган Џајић, Душан Савић, Радосав Петровић. Они су им се одужили тако што су стадион локалног фудбалског клуба Јединство назвали по Џаји, једну од трибина по Дулету, а парк по Раћи.